לוגו מתי

צות כחול לבן

לוגו

ISO 9001:2015

לוגו

ספק משרד הביטחון

לוגו מיוצר בישראל

צוות כחול לבן

סימון חניית נכים

החשיבות על סימון חניית נכה היא ברורה לכולם.
אנשים המוגדרים כבעלי נכות זקוקים לגישה נוחה וקרובה ככל הניתן אל מקום היעד אליו נסעו וחנו בסמוך, ולכן חשוב מאד שיהיה ברור כשמש, או במקרה שלנו, ברור באמצעות צבע, כי החניה מיועדת לנכים בלבד.

במצבים רבים ומצערים, קיימים מבני ציבור, אזורי בילוי או אזורים מסחריים כאלו ואחרים, בהם צבען של חניות הנכים דהו עד לכדי מצב שכמעט ולא ניתן לראות ולהבחין כי מדובר בחניית נכים.
מצב שכזה, לא רק שאינו תקין ומוסרי, אלא גורם הלכה למעשה לאותו אדם נכה לוותר על הביקור באותו המקום אליו הגיע מלכתחילה, וייאלץ לעשות אחורה פנה, מאחר ולא נראה כי קיימת עבורו כל חנייה, כאשר למעשה כן מוקצת חניה, אך צבעה דהה עד כדי שחיקה מוחלטת.

במצבים שכאלו, אנשים שאינם נכים יחנו בחניית נכים, יתפסו את מקומו של הנכה, וייגרם עוול גדול מאד לנכים ולמלווים שלהם, אשר נותרים חסרי אונים, מאחר ולא יהיה עבורם פתרון מונגש הולם להגיע אל היעד.

סימון חניית נכים – מקצועיות למען מוסריות

החוק בישראל כיום מחייב הצבה של תמרור בלבד לצורך סימון של חניית נכים.
עם זאת, ניתן לראות בערים שונות ורבות בארץ, כי מעבר להצבת התמרור, נהוג גם לסמן חניה של נכים באמצעות צביעת פני הכביש עם הציור המזוהה עם תו הנכה (הציור של כיסא הנכה), וזאת על מנת להבליט בצורה הטובה ביותר כי חניית הנכים מיועדת עבורם בלבד וגם בתור מנגון התראה לנהגים האחרים.

חזן פתרונות בתנועה מתמחה מזה שנים רבות בסימון חניות נכים, הצבת תמרורים והדגשת חניות נכה בתנאי שטח שונים, וזאת על מנת שלא ייווצר אף מצב בו נהגים לא יוכלו להבחין בקיומה של חניית נכים, גם עבור הנהג שייאלץ לשלם קנס כספי גבוה וגם כמובן לטובת אותם הנכים שרוצים לממש את זכותם הבסיסית להתנייד בנגישות.

קראו גם מראה פנורמית – מהי ומדוע היא כל כך חשובה? >>

 

גלריית סימון חניות נכים